Konserwacja oklejonego auta

Oklejanie aut foliami wrappingowymi to nowoczesna metoda na upiększenie swojego pojazdu. Zalety tego rozwiązania to przede wszystkim brak inwazyjności w strukturę samochodu, cena usługi oraz niesamowity efekt wizualny, który tworzy dobrze oklejone auto. Po oklejeniu auta warto jednak zainteresować się jego konserwacją, aby świetny efekt wizualny utrzymywał się jak najdłużej. Oto kilka praktycznych porad od studia car wrappingowego ArtGrafCars, które od ponad 15 lat zajmuje się profesjonalnym oklejaniem aut.

Po pierwsze myj auto regularnie, żeby bród i kurz nie zbierał się na oklejonej warstwie. Niektóre zabrudzenia mogą wnikać w powierzchnie folii i niszczyć ją, zatem niezbędne jest regularne czyszczenie auta z zewnątrz. Unikaj też długotrwałego wystawiania auta na słońce, oczywiście o ile  jest to możliwe. Promienie UV i ciepło mogą negatywnie wpłynąć na żywotność folii.

Jeżeli chodzi o mycie, to wykluczone są szczotkowe myjnie automatyczne. Można wjeżdżać do myjni, ale tylko bezdotykowych i bez szczotkowych. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest mycie ręczne, które jest dość czasochłonne, jednak możemy kontrolować naszą siłę nacisku na karoserię oraz wybrać odpowiednie środki czystości, które są uniwersalne i nieinwazyjne.

Jeżeli zdarzy się tak, że jakiś brud się nagromadzi i trzeba będzie go usunąć (najczęściej są to ptasie odchody czy soki z drzew), to najlepiej użyć izopropylowego alkoholu i zwykłej szmatki. Chemikalia i detergenty mogą uszkodzić folię, a tego przecież chcemy uniknąć. Jeśli jednak za wszelką cenę chcesz użyć jakiegoś środka, to przetestuj go najpierw na jakimś niewidocznym miejscu. Pamiętaj o tym, by dokładnie spłukiwać auto wodą.

Jeżeli masz taką okazję, to trzymaj auto pod zadaszeniem lub w garażu. W ciągu dnia szukaj cienia, a jeśli masz czas i ochotę, to korzystaj z pokrowca samochodowego, szczególnie jeśli wyjeżdżasz i zostawiasz auto na dłuższy czas.

Car Wrapping to świetny sposób na desygnowanie auta, ale trzeba też dać trochę z siebie. ArtGrafCars zaprasza do przejrzenia oferty oklejania aut na zlecenie – każdy znajdzie coś dla siebie, więc znajdziesz i Ty. Powodzenia!

 

 

Autor

MTP TUNING

Doradzamy Ci jak dobrze i tanio przeprowadzić wizualny tuning auta!