Kupowanie kosmetyków samochodowych

Lakier samochodowy wymaga ochrony - przed zadrapaniami, odchodami ptaków i myjnią samochodową. Najlepszym sposobem na jego zabezpieczenie jest kupowanie kosmetyków samochodowych.

Zagrożenia

Odchody ptaków i inne odchody zwierząt są żrące. Im dłużej substancje korozyjne mogą pracować na farbie samochodowej, tym większe mogą być szkody. Równie szkodliwy dla lakieru samochodowego jest lepki sok, który spada na samochody zaparkowane wiosną pod lipami. Zjawisko to nosi nazwę spadzi, a wraz z sokiem na karoserie ekskrementy mszyc. Takie uszkodzenia są nieodwracalne i muszą zostać naprawione profesjonalnie. Dlatego wskazane jest jak najszybsze zmywanie odchodów ptaków lub spadzi. To samo dotyczy owadów. Specjalistyczny środek do usuwania owadów powstrzyma owady przed przyklejaniem się do lakieru samochodowego, a następnie można je po prostu zetrzeć po umyciu pojazdu.

Zaniedbanie

Ci, którzy kochają swoje samochody, myją je co najmniej raz w tygodniu. Brak regularnej opieki jest najczęstszym błędem popełnianym przez właścicieli samochodów. Jeśli farba samochodowa jest odpowiednio pielęgnowana, będzie również ogólnie bardziej odporna na wpływy zewnętrzne. Oznacza to, że drogie naprawy za pomocą lakieru samochodowego lub lakieru naprawczego można znacznie zmniejszyć. Częstotliwość mycia samochodu zależy od rodzaju samochodu i sposobu użytkowania. W tym przypadku ważne jest też woskowanie. Zasada polega na tym, że dopóki woda deszczowa kapie normalnie z lakieru samochodowego, nie ma potrzeby świeżego woskowania. Jednak pogoda jest również ważnym czynnikiem. Jeśli trzymasz samochód w garażu, chronisz płaszcz woskowy dłużej niż pod zadaszeniem lub na otwartej przestrzeni.

Farba samochodu

Czy farba twojego samochodu nie jest już tak błyszcząca, jak pierwszego dnia? A może widzisz niewielkie zadrapania? Jeśli tak, czas na polerowanie. Lakier samochodowy zawiera drobnoziarniste materiały ścierne. Delikatnie czyszczą powierzchnię farby, nie uszkadzając jej. Lakier jednocześnie zachowuje odświeżoną farbę i chroni ją przed warunkami atmosferycznymi. Czy rysa jest nadal widoczna nawet po wypolerowaniu samochodu? Następnym krokiem jest poprawienie go, a raczej ukrycie. Najlepszy sposób przeprowadzenia naprawy farby zawsze będzie zależał od konkretnych okoliczności. Z tego powodu naprawa lakieru samochodowego powinna być wykonywana przez przeszkolony personel specjalistyczny. O farby matowe trzeba dbać w zupełnie inny sposób. Na przykład polerowanie jest tu niewskazane. Jest tak, ponieważ materiały ścierne w polerkach usuwają charakterystyczną szorstką powierzchnię matowej farby. W dłuższej perspektywie szczotki myjni mają również efekt wygładzający na matowej farbie, a uszczelniacze woskowe również uszkadzają matową farbę. Z tego powodu zdecydowanie zalecamy mycie ręczne lub myjkę ciśnieniową specjalnymi środkami czyszczącymi i pielęgnacyjnymi. Codzienną pielęgnacje zapewnią nam kosmetyki samochodowe, które możemy bez trudu zakupić w każdym specjalistycznym sklepie.

Więcej na http://dakol.com.pl/porady-motoryzacyjne/jak-kupowac-kosmetyki-samochodowe/lnc_canm >>

Kategorie: Porady motoryzacyjne,

Autor

MTP TUNING

Doradzamy Ci jak dobrze i tanio przeprowadzić wizualny tuning auta!