Pasta polerska czy glinka lakiernicza

Materiały ścierne mogą usuwać niedoskonałości lakieru i uporczywe zabrudzenia. Różne materiały mają różne zastosowania, dlatego wskazane jest dostosowanie produktów do własnych potrzeb. Podstawowym pytaniem jest co lepiej będzie nam służyć - pasta polerska czy glinka lakiernicza . Rozważymy to w poniższym tekście.

Pasta odświeżająca nie do czyszczenia

Główną różnicą, jeśli chodzi o pastę polerską i glinę, jest cel. Pasta służy do odświeżania lakieru, a glina do czyszczenia. Pasta jest materiałem ściernym, który usunie minimalną grubość farby i jej nie zarysuje. W ten sposób będziesz mógł pozbyć się warstwy utleniającej, która odpowiada za zmatowienie karoserii i powoduje utratę głębi koloru. Dzięki maszynie do polerowania będziesz w stanie usunąć zarysowania lub spłycić je.

Zalety pasty polerskiej

Pasta jest uniwersalnym środkiem, który można stosować na całym lakierze lub lokalnie. Polerowanie można wykonać zarówno ręcznie, jak i maszynowo. Efekty aplikacji mogą być wyjątkowe, ponieważ wydobędą głębię koloru i połysku z lakieru. Najtańsze pasty kosztują około 10 złotych. Warto jednak sięgnąć np. Po produkt premium, który kosztuje około 70 złotych, ale doskonale się poleruje i jest również bezpieczny do malowania.

Wady pasty polerskiej

Do skutecznego polerowania musimy użyć maszyny do polerowania, której koszt zaczyna się od około 170 PLN na podstawowe modele. Praca będzie wymagała umiejętności i doświadczenia, ponieważ łatwo jest uszkodzić lakier, jeśli nawet część piasku spadnie między tarczą a karoserią samochodu. Stosowanie najtańszych past może powodować nawet wtórne rysy, dlatego zaleca się stosowanie tylko produktów uznanych firm, które, jak wiemy, będą kosztować nieco więcej.

Kiedy używać gliny?

Zanim zdecydujesz się na użycie gliny lub pasty polerskiej, powinieneś dokładnie przyjrzeć się powierzchni farby. Analizując problem, najpierw należy umyć karoserię za pomocą szamponu, a najlepiej gąbki, która będzie wykonana z mikrofibry. Jeśli nadal widzisz uporczywe zabrudzenia, będziesz mógł użyć środka do usuwania smoły i kleju, który poradzi sobie z resztkami smoły, asfaltu lub żywicy. Jeśli powierzchnia farby jest nadal sucha, nie szoruj jej ani nie usuwaj na siłę. Tutaj testowana jest glina.

Zalety gliny

Jest to plastyczna masa o właściwościach ściernych. Największą zaletą będzie skuteczność w usuwaniu trudnych zabrudzeń, z którymi nie jest łatwo sobie poradzić. Przyjmuje się, że dobrze używana glina jest bezpieczna dla farby. Biorąc pod uwagę możliwości, jest tani, ponieważ za 100 gramów dobrego produktu zapłacimy 25 złotych.

Wady gliny

Glina ma właściwości ścierne, ale nie służy do polerowania karoserii. Przy niewłaściwym użyciu farba może zostać porysowana. Obrabiany przedmiot, który ma być wyczyszczony przed glinieniem, musi być posypany środkiem smarnym, najlepiej szybkim środkiem do czyszczenia w celu zmniejszenia tarcia. Używanie gliny zajmuje dużo czasu i wymaga praktyki, więc nie wszyscy będą mogli sobie z tym poradzić dobrze.

Więcej przydatnych informacji na http://aigfundusze.pl/a,zvmm >>

 

Kategorie: Porady motoryzacyjne,

Autor

MTP TUNING

Doradzamy Ci jak dobrze i tanio przeprowadzić wizualny tuning auta!